پنجشنبه, 26 مهر 1397

معرفی داوطلبان انتخابات

داوطلبان انتخابات مجلس و شوراها.

   اخبار انتخابات : آرشیو اخبار
انتخابات مجلس دهم : مروری بر آخرین اخبار انتخابات مجلس دهم و داوطلبان احتمالی. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 00:44 بازدیدها:1558 مرتبه

97 روز تا انتخابات.

مروری بر آخرین اخبار انتخابات
برگزاری انتخابات یک کار سیستمی است که باید با دقت، هوشمندی و در عین حال با رعایت کامل امانتداری همراه باشد.

، رقابت‌ها و لابی‌های انتخاباتی به‌شدت در جریان است و همه گروه‌ها و جریانات با برنامه‌ریزی دقیق وارد میدان می‌شوند به همین دلیل قطعاً انتخاباتی پرشور و مشارکتی بالا را شاهد خواهیم بود.تحلیل راه‌چمنی از آرایش سیاسی نمایندگان مجلس دهم

محمدرضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گفت: ترکیب مجلس آینده تلفیقی از جریان‌های مختلف سیاسی خواهد بود.

وی گفت: احتمالا حدود 80 تا 100 نماینده اصولگرا از طیف‌های مختلف ازجمله رهروان ولایت، اصولگراهای سنتی و تعدادی از جبهه پایداری خواهند بود، البته اگر احمدی نژاد هم لیستی بدهد تعدادی از دوستان احمدی نژاد نیز ممکن است به مجلس راه پیدا کنند که اگر این گونه شود چهار طیف اصولگرایی درمجلس آینده حضور خواهند داشت.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با دعوت از همه جناح‌ها برای ایجاد فضایی مناسب برای شرکت حداکثری مردم در انتخابات افزود: مسئولین اجرایی باید مقدمات لازم برای یک انتخابات پرشور و سالم را فراهم کنند، تا خدایی ناکرده حق‌الناسی که رهبری مطرح کردند به گردن کسی نباشد و این اصل باید در همه قسمت‌های نظارت و اجرایی انتخابات لحاظ شود.

تاکید دولت بر عدم لغو سخنرانی‌های سیاسی است

محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان این‌که «تاکید دولت بر عدم لغو سخنرانی‌های سیاسی در کشور است» گفت: معتقدیم وقتی برای یک سخنرانی مجوز صادر می‌شود باید از برگزاری آن حمایت کرد و امنیت برگزاری مراسم را تامین کرد.

وی در نشست با فعالان سیاسی و نمایندگان احزاب در هرمزگان افزود: مشارکت احزاب در ایجاد فضایی پرشور و رقابتی در عرصه انتخابات اسفندماه سبب اقتدار هر چه بیشتر نظام اسلامی می‌شود و انتظار این است که احزاب و رسانه‌ها برای انتخابات پیش رو با برنامه‌ریزی منسجمی مشارکت فعالانه داشته باشند.

وی گفت: اکنون ایران در اوج اقتدار سیاسی بعد از انقلاب است و باید تلاش کنیم تا با دقت و هوشیاری در انتخابات پیش رو هرگونه تهدیدی را مهار و از آن فرصتی برای پیشرفت و اعتلای کشور بسازیم.

روز پنجشنبه عده‌ای برای برهم زدن جلسه قانونی یک گروه سیاسی در قرچک ورامین تجمع کردند که وزیر کشور در نامه‌ای به استاندار تهران خواستار این شد که استاندار متخلفان را شناسایی و آن‌ها را به مراجع قضایی معرفی کند.

دستور ویژه استاندار تهران برای پیگیری اقدامات غیرقانونی در همایش قرچک

استاندار تهران در نامه‌ای سیدشهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران را مسئول رسیدگی و پیگیری سریع حادثه قرچک اعلام کرد.

مردم را در جریان تمام زوایای حادثه قرچک قرار خواهیم داد

روابط عمومی استانداری تهران در پی وقوع حادثه قرچک با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که گزارش این اتفاق تا روز دوشنبه دوم آذر تهیه خواهد شد.

اصولگرایان با حذف لاریجانی دچار اشتباه استراتژیک می‌شوند

غلامعلی جعفرزاده عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از فعالیت ضعیف احزاب در کشور به ارزیابی از عملکرد اصولگرایان و اصلاح طلبان و اعتدالیون پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های جریان‌های موجود از جمله اصولگرا، اصلاح طلب و یا جریان موسوم به اعتدال خاطرنشان کرد: در مورد اصولگرایان با این روندی که دارند بعید می‌دانم به یک وفاق و توافقی برسند مخصوصا که زمزمه‌های حذف لاریجانی را هم دارند و این مساله به آن‌ها ضربه خواهد زد و این یک اشتباه بزرگ تاکتیکی است که اصولگرایان لاریجانی را از لیست خودشان خارج کنند. یک بخش از مساله حذف لاریجانی انتقادی است که از عملکرد وی دارند.

وی یادآور شد: در مورد جناح اصلاح طلبان هم این احتمال وجود دارد که در زیر یک پرچم جمع شوند و همچنین اعتدالیون که فکر می‌کنم می‌توانند مجموعه یکپارچه‌ای را جمع کنند.

آخرین اخبار درباره برگزاری الکترونیک انتخابات

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: شورای نگهبان پیشنهادی درباره برگزاری الکترونیک انتخابات اسفند دریافت نکرده و چون مقدمات انتخابات الکترونیکی آماده نشده، این شورا چیزی را در این زمینه تایید نکرده است.

وی گفت: درحال حاضر درباره تعداد حوزه‌های انتخابیه که باید انتخابات در آن‌ها الکترونیکی برگزار شود تصمیم‌گیری نکرده‌ایم.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: هنوز نسخه نهایی امنیت نرم افزار انتخابات الکترونیک به شورای نگهبان ارائه نشده است.

اعلام آمادگی مسئولان کرمانشاه برای برگزاری انتخابات

یوسف شاه‌حسینی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: اجرای انتخابات یک کار سیستمی است که باید با دقت، هوشمندی و در عین حال با رعایت کامل امانتداری همراه باشد.

وی در پانزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه اظهار کرد: خوشبختانه اعضای ستاد انتخابات استان از تجربیات بسیار ارزشمندی در این عرصه برخوردارند و با این پشتوانه انتخابات پیش رو را به بهترین وجه برگزار می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش کلیدی کمیته‌های ستاد انتخابات استان کرمانشاه در روند برگزاری یک انتخابات موفق اظهار کرد: کمیته‌ها نقش مهمی در پیشبرد کارها دارند و هر کدام باید وظایف مربوطه را با دقت انجام دهد.

انتشار لیست‌های جعلی ناشی از فضای ناسالم سیاسی است

سجاد سالک عضو شورای مرکز حزب ندای ایرانیان گفت: معتقد هستیم که اجماع اصلاح‌طلبان و حرکت هماهنگ و واحد در قالب شورای سیاست گذاری اصلاح‌طلبان بهترین نتیجه را برای جبهه واحد اصلاحات خواهد داشت و قطعاً به این شورا پایبند خواهیم بود.

سالک در خصوص ارتباط حزب ندای ایرانیان با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به ریاست آقای عارف، گفت: حزب ندای ایرانیان عضو این شورا بوده و حضور مستمر و مدامی در آن خواهد داشت چراکه معتقد هستیم که اجماع اصلاح‌طلبان و حرکت هماهنگ و واحد در قالب این شورا بهترین نتیجه را برای جبهه واحد اصلاحات خواهد داشت و قطعاً به این شورا پایبند خواهیم بود.

وی در خصوص انتخابات پیش رو و وضعیت دو جناح سیاسی کشور اظهار کرد: فضای فعلی سیاسی کشور و همچنین تجربه گذشته انتخاباتی نشان می‌دهد که در انتخابات پیش رو اصلاح‌طلبان و حامیان دولت دست بالا را خواهند داشت چراکه اگر به تجربه انتخابات گذشته کشور نگاه کنیم در می‌یابیم که هر دوره‌ای که رییس جمهوری در دوره اول به قدرت رسید مجلسی که دو سال پس از آن انتخاب می‌شود همواره همسو با دولت بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان فارس نیز تاکید دارد که مشارکت گسترده، شاداب و پرشور و شعور مردم در انتخابات نیازمند حضور و فعالیت همه احزاب و گروه‌های سیاسی رسمی کشور است.
هادی پژوهش افزود: حضور مردم در چند دهه گذشته در عرصه‌های مختلف خصوصا انتخابات، چشم‌گیربوده است و در این دوره هم باید چشمگیرتر و گسترده‌تر باشد.

هم‌چنین فرماندار سنقرو کلیایی گفت: برای تثبیت پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفندماه ضروری است.

علیرضا ایزدی در همایش دهیاران بخش مرکزی، کلیایی و دینور شهرستان سنقرو کلیایی با بیان این‌که «تبلیغات زودهنگام کاندیداها خلاف قانون است» گفت: دهیاران به عنوان چشم و چراغ وزارت کشور در روستاها در خصوص وعده های بی اساس برخی از کاندیداها که به دنبال منافع شخصی خودشان هستند هوشیار باشند و به سلامت انتخابات کمک کنند.

برچسب: انتخابات مجلس دهم . داوطلبان احتمالی در حوزه هشترود و چاراویماق . دکتر عبداللهی . اسماعیلی . لطف الله پور .شیری

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

خراسان شمالی


آمار بازدیدکنندگان

4373امروزmod_vvisit_counter
4933دیروزmod_vvisit_counter
21094این هفتهmod_vvisit_counter
21828هفته گذشتهmod_vvisit_counter
61906این ماهmod_vvisit_counter
89308ماه گذشتهmod_vvisit_counter
11596402کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 33 مهمان حاضر
IP شما: 54.166.207.223
 , 
امروز: 26 مهر 1397