یکشنبه, 28 بهمن 1397

معرفی داوطلبان انتخابات

داوطلبان انتخابات مجلس و شوراها.

   اخبار انتخابات : آرشیو اخبار
زیبا کلام: هدف تندروها برگرداندن جو ارعاب به دانشگاههاست. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 06 آبان 1393 ساعت 20:50 بازدیدها:1734 مرتبه

۸سال در دانشگاهها کادرسازی کردند. 
زیباکلام: هدف تندروها برگرداندن جو ارعاب به دانشگاهاست.
زیباکلام موضوع بورسیه‌های غیرقانونی را به همین نگاه مرتبط دانسته و تاکید کرد: «دلیل بورسیه‌های غیرقانونی در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ در راستای کادرسازی این جناح در دانشگاه‌ها بود، جناح حاکم سعی داشت با تمامی توان دانشگاها را از منتقدان خالی و با موافقان خود عرصه را پر کند تا صدای انتقادها بلند نشود.»

بسیاری از دانشجویان به دلیل عقاید سیاسی مخالف اصولگرایان از تحصیل محروم شدند و اساتید زیادی نیز بازنشستگی اجباری را تجربه کردند.
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به تحلیل چالش مجلس و دولت بر سر گزینه وزارت علوم پرداخته و به خبرنگار «آفتاب» گفت: بزرگترین مشکلی که در مسیر آقای نیلی احمدی آبادی قرار دارد، همان مشکلی است که بر مسیر آقای فرجی‌دانا قرار داشت. نگرانی از تغییر فضای دانشگاه‌ها ۱۵۰ نماینده اصولگرای مجلس را متقاعد کرد تا او را از کرسی وزارت علوم محروم کنند.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد اصولگرایان با سیاست‌های کلی دولت آقای روحانی در زمینه انتخاب وزیرعلوم موافق نیستند و به همین دلیل با گزینه‌های پیشنهادی دولت مخالفت می‌کنند.

زیباکلام به دلایل اصلی این مخالفت اشاره و تصریح کرد: اصولگرایان بعد از انتخابات ۸۸ با ایجاد جو امنیتی و فعالیت کمیته‌های انضباطی دانشگاه‌ها را اداره می‌کردند. بسیاری از تشکل‌های مستقل دانشجویی منحل شده و فعالیت‌های دانشجویی تعطیل شد و فقط تشکل‌های مانند بسیج دانشجویی امکان فعالیت داشتند. با آمدن آقای فرجی‌دانا جو ترس و سکوت در دانشگاه شکسته است و این موجب ناراحتی گروه‌های تندرو شده است.

زیباکلام موضوع بورسیه‌های غیرقانونی را به همین نگاه مرتبط دانسته و تاکید کرد: «دلیل بورسیه‌های غیرقانونی در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ در راستای کادرسازی این جناح در دانشگاه‌ها بود، جناح حاکم سعی داشت با تمامی توان دانشگاها را از منتقدان خالی و با موافقان خود عرصه را پر کند تا صدای انتقادها بلند نشود.»

زیباکلام استراتژی اصولگرایان در دانشگاه‌ها را شکست خورده دانست و گفت: «بسیاری از دانشجویان به دلیل عقاید سیاسی مخالف اصولگرایان از تحصیل محروم شدند و اساتید زیادی نیز بازنشستگی اجباری را تجربه کردند. مسلما وقتی دانشجویان این نگاه جناح اصولگرا به نحو اداره دانشگاه را می‌بینند با آن‌ها همراه نمی‌شوند. از سویی دیگر اصولگرایان نمی‌توانند از همراهی ۴ میلیون دانشجو با جناح سیاسی خود بگذرند زیرا همراهی جامعه دانشگاهی با یک جناح سیاسی بسیار مهم است. اما تا زمانی که این طیف سیاسی تنها با زبان بگیر و ببند و تهدید و محرومیت از تحصیل سخن می‌گوید، چیز دیگری جز شکست نصیب آن نمی‌شود.»

به گزارش آفتاب، اخراج دانشجویان ستاره‌دار که به دانشگاه بازگشته‌اند بازگرداندن برخی اساتید اخراج شده، تغییر شیوه انتخاب روسای دانشگاه‌ها، منصوب کردن عناصر دارای سابقه مشخص در سال ۸۸ و افشای بورسیه‌های به گفته مجلس قانونی، از دلایل استیضاح فرجی‌دانا بوده است.

نیلی احمدآبادی گزینه جدید دولت برای وزارت علوم در حالی به مجلس می‌رود که برخی گروه‌های تندور مخالف حضور او در وزارت علوم هستند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

خراسان شمالی


آمار بازدیدکنندگان

3717امروزmod_vvisit_counter
4292دیروزmod_vvisit_counter
3717این هفتهmod_vvisit_counter
28473هفته گذشتهmod_vvisit_counter
64598این ماهmod_vvisit_counter
124690ماه گذشتهmod_vvisit_counter
12093574کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 234 مهمان حاضر
IP شما: 54.197.24.206
 , 
امروز: 28 بهمن 1397