شنبه, 14 تیر 1399

معرفی داوطلبان انتخابات

داوطلبان انتخابات مجلس و شوراها.

   اخبار انتخابات : آرشیو اخبار
علی جنتی : گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است . مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 26 اردیبهشت 1393 ساعت 23:41 بازدیدها:2565 مرتبه

علی جنتی:
گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است
گویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!
وزیر ارشاد کشورمان در صفحه فیسبوک خود نوشت:خبر هراس انگیز ربودن ۲۷۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» و اعلام فروش آن‌ها به بردگی چنان شوک آور بود که وجدان هر انسانی را به درد آورد. اما چنین نشد. گویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!

آن‌ها تاریک‌ترین و افراطی‌ترین برداشت‌ها را با جهل و خرافه و خودکامگی درهم آمیخته‌اند و با سلاح تکفیر و ترور، جان و مال و ناموس مردم را مورد تجاوز قرار می‌دهند. این گروه افراطی – تکفیری هرگونه تعامل با غرب را حرام می‌داند و وظیفه خود را مقابله با نهاد‌های سنتی دینی و مقابله با حکومت و مبارزه با دموکراسی تعریف کرده است. آن‌ها با برداشت محدود و واپس گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به کشتار و دزدی و آدم ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌کنند.

این اقدام انزجار آمیز آن‌ها چنان جوی از اسلام هراسی و اسلام ستیزی در جهان ایجاد کرده است که به هیچ وجه جبران پذیر نیست. آن‌ها آسیب پذیر‌ترین قشر جامعه یعنی دختر معصوم دبیرستانی را به خشونت بار‌ترین شیوه ربوده‌اند و به جرم مشارکت در امر سواد آموزی به ضدیت با اسلام متهم کرده‌اند و حکم به فروش آن‌ها به عنوان برده داده‌اند.

اسلام با ندای برابری و رفع تبعیض و با شعار آزادی و آزادگی به آفریقا آمده است. اکنون «بوکوحرام» به اسم اسلام ولی به رسم جاهلی دختران را دوباره زنده به گور می‌کنند.

بر مسلمانان جهان است که با وحدت و خودآگاهی مانع قدرت گرفتن گروههای افراطی تکفیری شوند؛ گروه‌هایی که متحجر‌تر از جاهلیت قدیم و مرگبار‌تر از سلاح‌های کشتار جمعی‌اند. آن‌ها با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

خراسان شمالی


آمار بازدیدکنندگان

1776امروزmod_vvisit_counter
7827دیروزmod_vvisit_counter
48934این هفتهmod_vvisit_counter
55284هفته گذشتهmod_vvisit_counter
27020این ماهmod_vvisit_counter
263007ماه گذشتهmod_vvisit_counter
15096299کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 77 مهمان حاضر
IP شما: 3.235.239.156
 , 
امروز: 14 تیر 1399