یکشنبه, 28 بهمن 1397

معرفی داوطلبان انتخابات

داوطلبان انتخابات مجلس و شوراها.

   اخبار انتخابات : آرشیو اخبار
زیبا کلام : قالیباف هر چقدر هم فتنه فتنه کند جایی میان اصول گرایان ندارد. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 10 بهمن 1392 ساعت 00:40 بازدیدها:698 مرتبه

صادق زیباکلام:
قالیباف هرچقدر هم فتنه فتنه کند، جایی میان اصولگرایان ندارد .
یک فعال سیاسی اصلاح طلب می‌گوید: رئیس جمهور شدن قالیباف امکان ندارد و نهایت جایگاه قالیباف در نظام شهرداری تهران است.
صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نامه نیوز در واکاوی آینده سیاسی محمدباقر قالیباف، گفت: اگر آینده قالیباف را بخواهیم در ارتباط با ریاست جمهوری بررسی کنیم باید بگویم که این موضوع کلا منتفی است.

 

وی تصریح کرد: اگر حسن روحانی در 4 سال اول ریاست جمهوری اش موفق عمل کنند بدون شک خود او نیز در انتخاب آینده از سوی مردم رای اعتماد خواهد گرفت اما اگر موفقتی حاصل نکند و توافق هسته ای به بن بست برسد یا با شکست روبرو شود دوباره اصولگرایان به قدرت خواهند رسید و شخص دیگری رییس جمهور می شود.

وی با بیان اینکه در صورت شکست روحانی، باز هم شانس رییس جمهور شدن قالیباف پایین است، خاطرنشان کرد: معتقدم قالیباف در خوشبینانه ترین حالت قالیباف شهردار تهران باقی خواهد ماند و این نهایت جایگاه او درون نظام خواهد بود. البته ممکن است قالیباف در آینده در بخش‌های نیمه خصوصی یا نیمه دولتی جایگاهی پیدا کند ولی حد نهایی وی در سمت های رسمی نظام همین است که الان در آن قرار دارد.

قالیباف در میان اصولگرایان جایی ندارد

زیباکلام در ادامه درخصوص گمانه‌های مطرح شده پیرامون اتحاد قالیباف، حدادعادل و جلیلی در انتخابات مجلس آینده نیز گفت: در حال حاضر نه جلیلی شانسی برای انتخابات مجلس آینده دارد، نه قالیباف و نه حدادعادل.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد جایگاه قالیباف در میان بدنه اصولگرایان، اظهار داشت: مشکل قالیباف این است که اساسا اصولگرایان او را قبول ندارند، او هر چقدر فتنه فتنه کند و به اصلاح طلبان و هاشمی رفسنجانی حمله کند بازهم جایی برایش میان اصولگرایان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: قالیباف تلاش می‌کند با حمله به اصلاح‌طلبان جایی برای خودش میان اصولگریان باز کند، اما قطعا موفق نمی‌شود. متاسفانه قالیباف متوجه استراتژی اشتباه خود نیست و نمی‌داند که اصولگرایان به او توجه ندارند.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح گرا با بیان اینکه برای این مجموعه در انتخابات مجلس دهم جایگاهی نمی‌بینم، خاطرنشان کرد:  مگر اینکه شورای نگهبان به طور گسترده نامزدهای اصلاح طلب و حامیان حسن روحانی را ردصلاحیت کند. در آن شرایط ممکن است اصولگرایان برای حضور در مجلس آینده شانسی پیدا کنند ولی در حالت عادی اصولگرایان شانسی برای راهیابی به مجلس دهم ندارند و حتی یک چهارم نمایندگان مجلس آینده نیز اصولگرا نخواهند بود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

خراسان شمالی


آمار بازدیدکنندگان

3574امروزmod_vvisit_counter
4292دیروزmod_vvisit_counter
3574این هفتهmod_vvisit_counter
28473هفته گذشتهmod_vvisit_counter
64455این ماهmod_vvisit_counter
124690ماه گذشتهmod_vvisit_counter
12093431کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 137 مهمان حاضر
IP شما: 54.197.24.206
 , 
امروز: 28 بهمن 1397